Lulu
  (kontaktovat autora příběhu)
26. června 2023
Truchlení

Maminka - vzpomenu si někdy?

Dobrý den, už je to přes 30 let, co mi umřela maminka. Četla jsem zde hodně příběhů. Když mi umřela maminka - sebevražda, bylo mi 11. Je to šílený, nikdy bych to nikomu nepřála, celých těch 30 let je šílených... Navíc, můj mozek veškeré vzpomínky na ní vytěsnil, nepamatuji si vůbec nic.. nevím, zda se to někomu stalo, ale mě to hrozně trápí a ráda bych si vzpomněla, jenže jak... ?? Není pro mě nic horšího, než si nepamatovat na maminku... Další věc, kterou zde chci napsat, prosím Vás, je zde spousta příběhů o plánech na sebevraždu a myšlenkách na ni! Prosím Vás, nedělejte to! Jedinému, komu ublížíte jsou Vaši blízcí! Těm to jedno nebude, budou se trápit, každý den přemýšlet PROČ!!!!!???? Prosím, vyhledejte pomoc! Svěřte se, ale proboha nedělejte to!!! Ostatní se budou trápit, stejně jako já!

31 člověk vyjádřil účast.
Zizi
22. srpna 2023
Je to normální, při velké ztrátě a šoku mozek vzpomínky jakoby vymaže, aby se člověk nezbláznil. Mám to také tak. Jednou za několik let se mi ale o rodičích zdá a je to krásný sen. Takže v hlavě vzpomínky jsou, jen hodně zahrabané.
Počkejte si na takový sen.
Mourinka
  (kontaktovat autora příběhu)
1. července 2023
Dobrý den, já jsem o maminku přišla jako dospělá a je to 12 let a taky mi to nějak vymazalo vzpomínky, myslím hlavně že to bylo tou šílenou bolestí a vůbec že mám strašně tragický a traumatický život, tak asi i o to jde. Zkuste kdyžtak hluboké meditace nebo regresní terapii, tam si můžete vzpomenout (i když je to na jednotlivé zážitky, ale kdo ví, třeba to pomůže paměť vyvolat) Ad sebevražda - já třeba nemám nikoho, komu bych ublížila, protože už jsem o všechny přišla... jediné čeho se bojím, tak je, že se mi to nepovede, protože 19 lidem z 20 se to nepovede a jen se poškodí. A spolehlivá metoda není bohužel nic a navíc jsou ty spolehlivější strašně drastické. Ale chápu jako to myslíte. Jen víte, ono jsou někdy problémy a utrpení tak hluboké (v depresích nebo vážné nemoci), že člověka nic nezastaví a to ani láska k blízkým, protože ta bolest a to utrpení může být takové, že je totiž daleko silnější i než ta obří láska k blízkým lidem (sama to znám moc dobře, protože jsem se chtěla zabít kvůli vážné nemoci a vážným depresím, i když jsem ještě mojí rodinu měla). Ale chápu, že je to pro pozůstalé trauma, a kor pro dítě přijít o mámu. Jen ne vždy jsou ty problémy, co k tomu vedou a to utrpení řešitelné. Ale samozřejmě nevím, jak to bylo v případě vaší maminky a proč to udělala. Spousta lidí se zabije "z blbosti", i při řešitelných nebo krátkodobých problémech - to je taky pravda. Mně třeba nikdo nepomohl a svěřit už se nemám ani komu, nikoho na světe už nemám a neznám... stejně kromě té nejbližší rodiny to bylo všem jedno a nijak mi lidi nepomohli a nechali mě v tom a doktoři mi nijak pomoct neumí (ani s fyzickým, ani psychickým zdravím) a to peklo a utrpení, co prožívám každý den, to by nikdo nechtěl zažít ani na jeden jediný den.