Cácorka
  (kontaktovat autora příběhu)
3. ledna 2023
Truchlení

Maminka je jen jedna

V květnu 2022 mi zemřela maminka. Na rakovinu. Bylo jí čerstvých 60 let.
Nikdy jsem si nepřipouštěla, že tu jednou s námi nebude, až poslední měsíc a půl jejího života.
Pak se to stalo. Nedá se na to připravit, ikdyž víte, že je to nevyhnutelné. Pořád doufáte v zázrak.
Byla jsem na začátku 8.měsíce svého 4.těhotenství. Přišla jsem o maminku a zároveň v sobě nosila nový život. Ten pocit se nedá popsat. Místo těšení se na miminko - truchlení a přemýšlení o smyslu života. Dva protipóly a já mezi nimi.
Když umře maminka, je to jako kdyby vám ustříhli neviditelnou pupeční šňůru. Cítíte se opuštění, bezradní, sami ve velkém světě.
Vzpomenete si x-krát za den, automaticky chcete mamince něco říct nebo napsat a pak si uvědomíte, že už to nejde.
Už to bude 8 měsíců a pořád to moc bolí. Teď o svátcích se pocity smutku znovu prohloubily, těžké období.
Na jednu stranu jsem šťastná, mám krásné zdravé 4 děti, fajn manžela. K tomu 2 bratry se kterými mám pěkný vztah, udržujeme pravidelný kontakt.
Rok 2022 byl velmi náročný, měsíc a půl před smrtí maminky zemřela i babička ( maminky maminka), do toho mé problémové těhotenství (v lednu nám na genetice oznámili podezření na downův syndrom nebo jinou genetickou vadu miminka, s pravděpodobností 21 %). Nakonec se nám narodil zdravý chlapeček.
Zkrátka spoustu silných emocí, negativních i pozitivních během půl roku.
Je mi někdy moc smutno, třeba zrovna teď.
Ale věřím. Věřím, že všechno má svůj důvod, svůj řád a že smrtí zmizí jen naše fyzická podoba, hmota... Ale duše se jen posune někam dál, odpočine si a zvolí si další úkol potřebný pro svůj vývoj, znovu se vrátí sem na zem prožít další život.
Děkuji maminko, žes nám dala život, žes tu byla s námi, žes nás spoustu věcí naučila, ikdyž učiteli jsme si byli všochni navzájem.
Moc tu chybíš, zase pláču, ale věřím...
Někdy dokonce cítím Tvojí energii, mám pocit, že mi jsi na blízku. Někdy naopak mám pocit beznaděje, marnosti, vztek, strach. Snad jednoho dne všechno pochopím.
Děkuji Ti za všechno, maminko ♥️

51 člověk vyjádřil účast.
Jana
12. září 2023
Mám dva dny do porodu a před týdnem mi zaintubovali maminku , která teď bohužel umírá a máme to čekat každým dnem , čekám první dítě a veškerá radost z něj skončila , jsem plná výčitek , smutku , vzteku ,beznaděje a neumím si představit starat se teď o nový život , když mi maminka odchází

In reply to by Anonym (neověřeno)

Petra
  (kontaktovat autora příběhu)
19. září 2023
Dobrý den, je to tři dny, co jsem ztratila tatínka, byl sice už dlouho nemocný, ale šel do nemocnice na vyšetření a stav se jevil vcelku dobře, těšil se domů, pak během jednoho dne se stav prudce zhoršil, přeložili ho na JIP, kde pak ve spánku zemřel. Je to neskutečná rána a bolest, ještě jsem to úplně nepobrala, ale jsem moc ráda, že jsem se s ním stihla rozloučit, dokud ještě trochu vnímal, zavolala jsem i kaplana, který se s ním pomodlil a to tátu neuvěřitelně uklidnilo. Pokud ještě můžete, určitě řekněte mamince vše, co máte na srdci, poděkujte, řekněte, že ji milujete, buďte s ní, byť se třeba zdá, že Vás nevnímá. Mám dvě malé děti a musím tu být pro ně. Můj dědeček zemřel pár měsíců před narozením první dcery, vzpomínám, jak to bylo těžké, ta bolest, že nepozná pravnučku...Na druhou stranu jsem věděla, že se musím snažit být v klidu, kvůli miminku, že by dědeček nechtěl, abych byla nešťastná. A vždy, když někdo blízký odejde, pociťuji tak nějak jejich přítomnost ve své blízkosti, v duchu s nimi mluvím (někdy i nahlas)- je to těžké popsat, ale čím jsem starší, tím jsem si více a více jistá, že smrt není definitivní konec a že ten, kdo nám byl blízký a koho jsme milovali, s námi v nějaké podobě zůstává.