Irena
7. září 2015
Doprovázení

Kamarádka má rakovinu a přestala s námi mluvit

Dobrý den přeji. Moje kamarádka se před měsícem dozvěděla, že má zhoubný nádor. Lékaře vyhledala až příliš pozdě, už se dle jejich slov nedá vůbec nic dělat.
Ted je již doma, její zdravotní stav se pozvolna zhoršuje. Přestala úplně komunikovat. Snažím se ji navštěvovat každý den, její rodiče mě vždy přijmou s radostí, ale ona sama vůbec nereaguje. Bezvládně leží a je jakoby v jiném světě. Ráda bych ji pomohla v jejích posledních dnech, ale nevím jak se jí přiblížit, jak rozlomit mlčení. děkuji

406 lidé vyjádřili účast.
Štěpánka
28. června 2005
Milá Ireno, řekla bych, že se asi zatím nedá dělat nic jiného, než přijmout mlčení Vaší přítelkyně jako její současný způsob komunikace. Radila bych chodit za ní trpělivě dál, přinést něco, posedět a dávat pozor, zda nepoznáte nějakou změnu, na kterou by se dalo citlivě zareagovat. Jistě je to pro Vás těžké, přijímat mlčení tam, kde jste na to nebyla zvyklá, pro ni a její rodiče je to ještě těžší. Pak bych radila zeptat se na totéž znova na tomto portálu, ale v oddíle Poradna - Internetová poradna - otázka pro psychologa nebo pro duchovního. Budou mít zkušenosti a mohou poradit lépe.
Zdravím - Štěpánka