Jak mám žít dál??

Truchlení a vyrovnávání se se smrtíMichal
Ráno 28.2.2016 mě vzbudila babička a řekla mi abych došel pro tátu že měla celou noc horečku a že je jí zle.Táta jí odvezl a doktorka řekla že za pár dní vám babičku vrátíme.Za 3hodiny jsme s mamkou škrábaly brambory a v tom začali štěkat a výt babiččiny psi,myleli jsme že dou okolo psi.Za hodinu volaly že babička zemřela..Oni ti svině v nemocnici ani nevedeli že je mrtvá,bůhví jak dlouho tam byla..Neveřili jsme tomu.Babička patřila neodmyslitelne k našemu živout.Nevim jak dál je mi jenom 14let a s babičkou jsme byl odmala,vždicky se o mě starala.Nevim jak dál..
XKO
Ahoj, je mi to moc líto a je krásné, že jsi k ní měl pozitivní vztah. Už se to nezmění, babička už je navždy pryč. Je to kruté, ale je to fakt, který je třeba přijmout. Věnuj se svým koníčkům, škole a věz, že čas udělá své. Ten je osvědčeným lékařem. Nejdůležitější je, jaké po ní zůstaly vzpomínky. Jak se říká: "kdo je uchován v našich srdcích a vzpomínkách, ten žije dál." Také dodávám, že bohužel teplota a takové, řekněme chřipkové příznaky skutečně patří do procesu umírání. (Vlastní zkušenost, taky jsem nepoznala, že se blíží konec). No a paní doktorka vás chtěla buď ušetřit, což je sice hezké, ale pravda se musí říkat vždy(!). Anebo skutečně přesně nevěděla, co se s babičkou děje a proto řekla to, co řekla. Stav umírajícího pacienta je asi docela nevypočitatelný, takže bohužel nemohla dožít u vás doma. Přeji mnoho štěstí v životě a hlavně klid v duši. Vezmi si z babičky to nejlepší, co ti předala. Bude ti to sloužit celý život! :) Hodně zdaru tobě a tvé rodině! :)
xxx
hedna rada pokud nemocnice nebo personal pochibyl tak žalovat až zmodrají ! nic jiného na ně neplatí
Ikonka bubliny

Prožíváte těžkou životní situaci? Chcete jí s někým sdílet?

Prostor diskusního fóra je otevřený všem, kdo chtějí sdílet své myšlenky, pocity a zkušenosti spojené s vážnou nemocí, umíráním, smrtí a truchlením. Můžete zde najít porozumění, podporu i možnost setkat se s lidmi, kteří řeší podobné situace.

Rozvoj a redesign portálu Umírání.cz proběhl za podpory Nadačního fondu UNIQA v Nadaci Pontis

  • Nadační fond Uniqa
  • Nadácia Pontis
Newsletter

Odebírejte novinky z organizace Cesta domů

Odebíráním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Cesta domů je nezisková organizace, která od roku 2001 poskytuje v nepřetržitém provozu odbornou multidisciplinární péči lidem na konci života.

© Cesta domů, 2026. Obsah webu je chráněn autorským právem. Bez předchozího souhlasu není možné texty, fotografie ani další obsah dále šířit či komerčně využívat.

Cesta domů, z.ú.,
Heleny Kočvarové 1,
140 00 Praha 4
  • IČO: 265 28 843
  • DIČ: CZ 26528843