Co delat?

Sdílení a psychická podporaOndra
Ahoj jmenui se ondra a je mi 17 let . S moji holkou sem se seznamil asi pul roku zpatky a vcera jsem se dozvedel ze ma leukemii . Je ji take 17 let . Doktori ji davaji 3 mesice. Dost to boli kdyz jsme meli uz naplanovany spolecny zivot. Rodice ji odkopli kvuli nemoci ... zbyl sem ji jenom ja .. jsem s ni ve dne v noci a porad jsem s ní na skolu kaslu prednejsi je ona. Slibil sem ji ze ji budu drzet za ruku az bude umirat . Prosim poraďte co mam delat abych se nezesypal nebo nezblaznil a dokonce i nezabil ...diky za rady a tipy
Eva
Drahý Ondro, vážím si Tvého přístupu. Je Ti sedmnáct, a přitom bys mohl být vzorem pro ostatní. Je mi to moc líto, sama jsem přišla o dcerku. Mrzí mě, že jsem jako matka neměla odvahu připustit si, že se mi má holčička už více neprobudí. Vyčítám si, že jsem u ní těch celých pět dní neseděla a za ruku jí nedržela. Buď u své lásky, buď u ní, škola počká.... Drž jí za ruku. Posílám Ti tu největší lásku a sílu. Ty to zvládneš.
Monika
Ještě jsem našla krizové centrum, kam můžete zavolat či dojít - pokud bude nejhůř www.bohnice.cz/krizova-pomoc/ Radit se můžete 24 hodin denně na lince důvěry. Tel.: 284 016 666 Služba je určena lidem: které zasáhla životní pohroma – ztráta někoho blízkého, rozchod, partnerská krize, ztráta zaměstnání, majetku apod. u kterých propukají psychické potíže – deprese, úzkosti, panika, nutkavé myšlenky, pocity ohrožení, myšlenky na sebevraždu, atd. s léčeným psychiatrickým onemocněním – při náhlém zhoršení zdravotního stavu. Centrum krizové intervence (krizové centrum) můžete kdykoliv osobně navštívit. Centrum nabízí okamžitou pomoc bez nutnosti objednání 24 hodin denně. Adresa: Psychiatrická nemocnice Bohnice Ústavní 91, 181 02 Praha 8. Jak se k nám dostanete: ze stanice metra Kobylisy autobusy č. 200 a 177 do zastávky Katovická, linkou č. 152 do zastávky Libeňská. Kde nás v nemocnici najdete: mapka
Monika
Jak můžou rodiče odkopnout svoje dítě kvůli nemoci, vždyť ještě není ani plnoletá. Kde je rodičovská láska? Mluvili jste o tom s rodičema.?To přeci není možné. Mám také děti a neumím si to představit, pro dítě bych položila život. Tak zkuste tady kontaktovat nějakého psychologa http://www.umirani.cz/adresar-sluzeb#8/49.883/15.491 , http://www.umirani.cz/rady-a-informace . tady je krizové centrum, kdyby bylo nejhůř http://www.csspraha.cz/24829-krizove-centrum-riaps , ještě tel, číslo +420 222 580 697, Tam Vám určitě poradí. Přeji hodně štěstí a zvládněte to.
Ikonka bubliny

Prožíváte těžkou životní situaci? Chcete jí s někým sdílet?

Prostor diskusního fóra je otevřený všem, kdo chtějí sdílet své myšlenky, pocity a zkušenosti spojené s vážnou nemocí, umíráním, smrtí a truchlením. Můžete zde najít porozumění, podporu i možnost setkat se s lidmi, kteří řeší podobné situace.

Rozvoj a redesign portálu Umírání.cz proběhl za podpory Nadačního fondu UNIQA v Nadaci Pontis

  • Nadační fond Uniqa
  • Nadácia Pontis
Newsletter

Odebírejte novinky z organizace Cesta domů

Odebíráním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Cesta domů je nezisková organizace, která od roku 2001 poskytuje v nepřetržitém provozu odbornou multidisciplinární péči lidem na konci života.

© Cesta domů, 2026. Obsah webu je chráněn autorským právem. Bez předchozího souhlasu není možné texty, fotografie ani další obsah dále šířit či komerčně využívat.

Cesta domů, z.ú.,
Heleny Kočvarové 1,
140 00 Praha 4
  • IČO: 265 28 843
  • DIČ: CZ 26528843