9.4.2009 nejhorší den mého života

Truchlení a vyrovnávání se se smrtíMarie
I my jsme přišli o milovaného syna Míšu. Je to už více než 6 let, ale není snad dne, abych si na syna nevzpomněla. Moc to bolí a do konce života bolet nepřestane. Bylo mu teprve 24 let a bylo to před velikonoci. Měl nehodu na motorce, nebylo mu pomoci. Dodnes nevíme, jak se událost vlastně stala. Kamarádi, kteří s ním byli na vyjížďce mlčí. Po nehodě jsme se snažili pomalu dávat minutu po minutě dohromady, ale jsme stále na mrtvém bodě. Nikdo nám nehce říct, jak k nehodě došlo i policajti při vyšetřování obou kamarádům řekli při výslechu, že mohou klidně lhát, že Míša je mrtvý a do spisu něco napsat musí. Šlo totiž o to, že s ním byli do poslední chvíle a když narazil do stromu a stroj i Míša doslova shořeli, že chlapci zbaběle odjeli a neposkytli mu pomoc. Nikdo si nedokáže představit, kdo toto nepoznal, jak to bolí, když Vám policie oznámí , že se stala dopravní nehoda a syn to bohužel nepřežil. Každý nám říká, čas ránu zahojí. Ale nějak ten čas nepřichází. V myšlenkách se uklidňuji, že Míša od nás neodešl, že žije pořád s námi, Stává se mi totiž dost často večer, že vidím kolem sebe takové stíny . Jindy bych tomu nepřikládala váhu, ale teď si říkám vždy, že je to náš syn, že je tu s námi. Od té doby nemám ráda velikonoce a o vánocích vůbec neříkám. V nejhorších chvlílích nám pomohla rodina. Byli jsme rádi, že máme někoho o koho se můžeme opřít. Navzájem jsme si pomáhali a navštěvovali. Pak nastal rok 2010 , manželuv otec onemocněl a potřeboval větší péči. Bydlel společně s rodinou sestry manžela. Kdykoliv jsme byli požádáni o pomoc, nikdy jsme neodmítli a vždy rádi pomohli. Pak nastaly vánoce, den kdy má rodina být spolu a jak se i zpívá, že o vánocích nemá být nikdo sám. jsme se sbalili a jeli i s dárkama za dědou a rodinou švagrové. když jsme tam dorazili, hned jsem si říkala, že asi není něco ok. Přestali s námi komunikovat. ..............
xxx
víte on je problem 24 let a motorka a pokud je silná tak se problem nasobí ! prostě si to vybral sam , každy rok umře najky kamarád / známy na motorce ! sam vím že vlastnimu decku bych motorku nedovolil ani kdyby mu bylo 40 ! prostě si to vybral sam jinak se to říci nedá , a pravdu ti co tam byly nejspiše řeknou až za 10 15 let pro pormlčeci lhutě , tady pokud něco provedly ! vím že to co sjem nepomuže ale život jde dale kdo žije na motorce z tím musí počítat :)
Ikonka bubliny

Prožíváte těžkou životní situaci? Chcete jí s někým sdílet?

Prostor diskusního fóra je otevřený všem, kdo chtějí sdílet své myšlenky, pocity a zkušenosti spojené s vážnou nemocí, umíráním, smrtí a truchlením. Můžete zde najít porozumění, podporu i možnost setkat se s lidmi, kteří řeší podobné situace.

Rozvoj a redesign portálu Umírání.cz proběhl za podpory Nadačního fondu UNIQA v Nadaci Pontis

  • Nadační fond Uniqa
  • Nadácia Pontis
Newsletter

Odebírejte novinky z organizace Cesta domů

Odebíráním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Cesta domů je nezisková organizace, která od roku 2001 poskytuje v nepřetržitém provozu odbornou multidisciplinární péči lidem na konci života.

© Cesta domů, 2026. Obsah webu je chráněn autorským právem. Bez předchozího souhlasu není možné texty, fotografie ani další obsah dále šířit či komerčně využívat.

Cesta domů, z.ú.,
Heleny Kočvarové 1,
140 00 Praha 4
  • IČO: 265 28 843
  • DIČ: CZ 26528843