Přidat komentář

Reagujete na příspěvek

Martina
  (kontaktovat autora příběhu)
7. října 2016
Zdeno, ze ztráty nejbližšího člověka se dostaneme asi jako racek z ropné skvrny, přežijeme, ale už napořád zůstanou naše křídla slepena dehtem. Na letošní dovolené v Maďarsku, přesně 13.7. mi náhle zemřel v náručí manžel na infarkt. Nestěžoval si na žádnou bolest, jen se mu hůř dýchalo. Než jsem se dovolala pomoci a sanity, ztratil vědomí. Manželé bydlící v sousedním pokoji mi pomáhali s masáží srdce a umělým dýcháním, záchranáři se ho pokoušeli oživit ještě 30 minut, zbytečně. Mám sice dvacetiletého syna, bohužel postiženého DMO, ten nemohl dělat vůbec nic, jen seděl, plakal a díval se, jak mu táta umírá. Nebyl to hotel, jen ubytovna u Balatonu, jeden pokoj s příslušenstvím, tak nám ho do příjezdu pohřební služby nechali na podlaze v tom jediném pokoji. Stalo se to kolem jedné ráno a do pěti jsme čekali na odvoz. Co následovalo si moc nepamatuji, jen vím, že jsem volala na konzulát, zařídila zpopelnění v Maďarsku a urna mi přišla i s doklady poštou. Zůstala jsem tam s autem bez řidiče, bylo třeba sehnat dva řidiče, kteří pro nás přijeli, aby jeden odvezl naše auto a druhý to, kterým přijeli. Na otočku 1300 km.
Nestihli jsme si říct ani sbohem po 25-ti letech společného života. Stala jsem se vdovou v jednapadesáti. Dokážu si proto představit Váš zármutek, ale přesto Vám závidím, že jste se mohli rozloučit. Nikdy se s tím nesmířím a nebýt syna o kterého se nemá kdo postarat, ukončila bych to. Nikoho jiného už nemám. Přeji Vám hodně sil ale moc nevěřím na klišé, že čas všechno zahojí....Myslím na něj a brečím každý den, vyhledala jsem i pomoc psychiatra. Moc jsem ho milovala, jeho popel mám doma, tak mám pocit, že je stále se mnou. Martina

Napište svoji reakci

Zadejte jméno nebo přezdívku.
Mohou vás čtenáři příběhu kontaktovat?