59

Zvýhodněné volání u mobilních operátorů

Pro lidi závislé na péči ostatních nabízejí čeští operátoři různé výhodné paušály, které mohou rodině v náročné situaci ušetřit část finančních prostředků.

Poslední aktualizace stránky proběhla dne 27. 5. 2020, verze pro tisk (tato kapitola)

O2

Osoba závislá na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni závislosti II. – IV. má nárok na Státní příspěvek ZTP na telekomunikační služby. Státní příspěvek ZTP ve výši 200 Kč lze uplatnit na pevnou linku, tedy „Volání z domova“, nebo na kterýkoliv mobilní tarif O2 s měsíční cenou alespoň 249 Kč s DPH (tzn. u mobilních tarifů příspěvek nelze použít např. na tarify Start, Basic, FREE O2 20). Vždy je potřeba si vybrat, na kterou službu chcete Státní příspěvek ZTP čerpat.

Požadované doklady:

 • občanský průkaz
 • oznámení o přiznání příspěvku na péči nebo rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči dle § 7, 8 a násl. Zákona č. 180/2006 Sb., o sociálních službách

Podrobné informace můžete získat na webové stránce O2 Sociální příspěvky nebo na lince s operátorem O2 (tel.: 800 02 02 02).

T-Mobile

Zákazníkům závislým na pomoci jiné fyzické osoby ve všech stupních nabízí T-Mobile tarif S námi pro ZTP: volání na čísla T-Mobile zdarma (do ostatních sítí 3,50 Kč/min), MMS 4,90 Kč, SMS do všech sítí zdarma, 50 MB internetu, za 279,20 Kč vč. DPH/měsíčně.

Požadované doklady:

 • občanský průkaz
 • oznámení o přiznání příspěvku na péči nebo rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči dle § 7, 8 a násl. Zákona č. 180/2006 Sb., o sociálních službách

Obchodní podmínky tarifu S námi pro ZTP. Více informací či objednání tarifu lze získat v Zákaznickém centru pro rezidentní zákazníky na čísle 4603.

Vodafone

Vodafone nabízí zvláštní cenový plán ve dvou zvýhodněných tarifech:

 • Základní: 250 volných minut do všech sítí (poté 3,49 Kč/min), neomezené SMS, 1 GB internetu (možnost přikoupit 1 GB za 90 Kč), možnost sdílení dat na tabletu a dalších zařízeních a roaming v EU zdarma, za 299,25 Kč/měsíčně.
 • Pro náročné: neomezené volání, neomezené SMS, 30 GB internetu, z toho 20 GB v aplikaci Můj Vodafone (možnost přikoupit 2 GB za 149 Kč), možnost sdílení dat v tabletu a dalších zařízeních, 1000 minut do zahraničí a roaming v EU zdarma, za 549,50 Kč/měsíčně.

Požadované doklady:

 • občanský průkaz a jeho kopie
 • oznámení o přiznání příspěvku na péči nebo rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči dle § 7, 8 a násl. Zákona č. 180/2006 Sb., o sociálních službách

Podrobné informace lze získat na webové stránce Vodafone Zvláštní cenový plán nebo na lince s operátorem Vodafone (ze svého telefonu můžete volat *77, z jiného telefonu 800 77 00 77).

(Datum aktualizace 27. 5. 2020)


Pokračujte ve čtení

 • 69
  Opatrovnictví dospělýchOpatrovnictví dospělých je zákonné zastoupení zletilého člověka, který ztratil způsobilost právně jednat.
 • 79
  Co zařídit na úřadech po smrti blízkéhoObdobí po smrti blízkého člověka není jen dobou truchlení a zvykání si na novou realitu bez zemřelého, zároveň je také třeba v tomto období řešit mnoho neodkladných úředních záležitostí ve věcech pohřbu, přepisu smluv, dědictví apod. Zde naleznete základní informace, které vám pomohou zorientovat se v nelehkém období po smrti blízkého člověka.
 • 89
  Vdovský a vdovecký důchodPo smrti manžela či manželky má pozůstalý nárok na vdovský či vdovecký důchod, pokud splní všechny nezbytné administrativní podmínky.
 • 99
  Sirotčí důchodSirotčí důchod náleží nezaopatřenému dítěti, zemřel-li mu rodič, osvojitel nebo osoba, která nebyla rodičem nebo osvojitelem, ale na základě rozhodnutí soudu o svěření dítěte do výchovy, převzala nezaopatřené dítě do péče nahrazující péči rodičů nebo do společné výchovy manželů.