Maminka byla členem Společnosti přátel žehu, pohřební služba mi ale žeh fakturovala. Mám nárok na vrácení peněz od společnosti?

Odpověď na dotaz ze dne 29. ledna 2019 zobrazit původní dotaz
V lednu 2019 zemřela moje maminka. Byla členem Společnosti přátel žehu, Revoluční 24, Praha 1 o čemž svědčí členský průkaz. Od r. 1964 do r. 2017 pravidelně zasílala 100,- Kč na účet čís. 7633011/0100. Vypravil jsem jí smuteční obřad s žehem u pohřební služby, která mi kromě jiného vyfakturovala i žeh. Mám nárok na vrácení finančních prostředků od Společnosti přátel žehu, když tuto službu provedla jiná firma? Předem Vám děkuji za odpověď.
Miloš
Píšete, že Vaše zemřelá maminka byla členem Společnosti přátel žehu, zasílala jim pravidelné příspěvky. Mamince jste objednal pohřeb u místní pohřební služby. Ptáte se, zda máte nárok na uhrazení nákladů souvisejících s kremací od Společnosti přátel žehu.

Dobrý den,

je mi líto ztráty Vaší maminky. Vaši otázku Vám neumím zodpovědět, protože neznám detailní podmínky Společnosti přátel žehu, podle kterých své služby poskytuje. Můžu Vám tedy doporučit jen to, abyste se na ně obrátil a prokonzultoval s nimi svou situaci. Společnost sídlí (jak ostatně sám uvádíte) v Praze 1 na adrese Revoluční 1546/24, tel. 222 315 868. V jednom starším článku o Společnosti přátel žehu jsem našla zmínku, že kancelář je otevřená vždy ve středy, nevím, zda to ale stále platí.

Přeji Vám, aby se Vám podařilo celou záležitost úspěšně vyřídit.

Barbora Váchová

Poznámka redakce:
Osobní údaje byly z textu dotazu vymazány v rámci ochrany osobních údajů dle GDPR. Děkujeme za pochopení.