Péče o děti v případě smrti nebo dlouhodobé hospitalizace

Odpověď na dotaz ze dne 12. srpna 2013 zobrazit původní dotaz
Dobrý večer. Mám takový dotaz.Zvažujeme s přítelem,že si necháme notářsky potvrdit péči o naše dvě děti v případě naší smrti nebo kdybychom museli být dlouhodobě třeba v nemocnici na lůžku a nemohly se o ně starat.Jestli nco takového existuje.Jde o to aby děti nebyly někde v domově ale u lidí které znají a mají je rády.Kam mám v takovém případě zajít a informovat se o takových věcech.Nevím zda jsem zadala zpávně dotaz pro sociální pracovnici.Děkji za odpoěď .
Ronny
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Píšete, že byste si rádi s přítelem nechali notářsky potvrdit přání ve věci péče o Vaše děti, v případě Vaší smrti nebo dlouhodobého pobytu v nemocnici. Máte obavy, aby Vaše děti nebyly dány do ústavu nebo k lidem, které by neznaly a neměly rády. Ptáte se, kam byste se měla v této věci obrátit.

Dobrý den,

ano, lze napsat žádost a u notáře, kde vyslovíte přání, jak by měla vypadat péče o Vaše děti v případě Vašeho úmrtí nebo dlouhodobé nemoci. Bylo by dobré nechat si každý rok znovu ověřit podpisy. Nelze ovšem zcela zaručit, že by se nakonec soud, který v takové situaci činí konečné rozhodnutí, zcela řídil Vaším přáním, ale mohl by k tomu přihlížet.

S přáním všeho dobrého,

Olga Cordiner