Dcera se chystá studovat další bakalářský obor. Budou nám dál vypláceny pozůstalostní důchody?

Odpověď na dotaz ze dne 31. března 2017 zobrazit původní dotaz
Dobry den,chtela bych se zeptat zda nam, mě a dceri ,bude nadale vyplacen vdovsky a sirotci duchod pokud bude dcera po ukonceni bakalařskeho studia bude studovat opet bakalařsky obor. .zkratka jestli nevadí,ze to bude ten samý titul jen jina vš ..a ješte prosím pekne,ma narok i na vyplatu sirotciho v prazdninach??mezi studiem..dekuji vam za odpoved s pozdravem Lenka
Lenka
Pozor, tato odpověď je více než 6 měsíců stará a nemusí proto být již aktuální!
Ptáte se, zda budete mít stále nárok na vdovský a sirotčí důchod, pokud Vaše dcera po ukončení bakalářského studia opět nastoupí na bakalářský obor. Dále se ptáte, zda má nárok na sirotčí důchod i v průběhu prázdnin.

Dobrý den, paní Lenko,

pokud Vaší dceři ještě není 26 let, další studium se stále považuje za soustavnou přípravu na budoucí povolání a ona má stále status nezaopatřeného dítěte. To, že je obor opět bakalářský, v tom nehraje žádnou roli. Nárok na sirotčí důchod jí tedy nezanikne a tím pádem Vám zůstává i vdovský důchod.

Co se týče druhé otázky, sirotčí důchod náleží studentům i o prázdninách, jak mezi jednotlivými ročníky studia, tak mezi jednotlivými studii. Doba mezi jednotlivými studii na vysoké škole však nesmí přesáhnout tři měsíce.

S přáním hezkých dní

Anežka Moravcová