Informační a diskusní portál Umírání.cz

Portál pro pečující, zdravotníky, nemocné a pozůstalé, vítejte!

KDYŽ UMÍRAJÍ DĚTI

Odborníci se stále přou, zda a kdy dětem vyprávět o smrti nebo jak jim šetrně sdělit, že jsou nevyléčitelně nemocné. Přitom existují přesvědčivé důkazy, že děti vnímají smrt už v raném věku a trpí kvůli tomu úzkostí. Důležitým úkolem je se s touto úzkostí vypořádat. Zahajujeme seriál, který se snaží odpovědět, jak na to.

 

foto: Milan Jaroš, RESPEKT 

 

- "U dětí nejde ani tak o samotné předání informace o jejich zdravotním stavu, ale spíše o moment, kdy se testuje důvěra a otevřenost v našem vzájemném vztahu," říká dětský psycholog Matin Loučka.

- Děti potřebují znát o smrti pravdu, říká v rozhovoru dětská onkoložka Eva Hvížďalová

- Problematiku dětské hospicové péče přiblížil ve svém článku pro časopis Respekt Petr  Třešňák. Letos za něj získal Novinářskou cenu.

 

 

Úvod O kampani Text spotu Kam dál? Sdílení
Napište názor

Ke zlepšení způsobu, jakým většina z nás život končí, můžete přispět i Vy,
když o kampani dáte vědět dál.

Autorem informační kampaně Nebojme se zbytečně je Cesta domů. Kampaň a vznik spotu podpořila společnost ADASTRA. Produkčně výrobu spotu zaštítila společnost Partnership Pictures, agenturně Jaroslav Novotný a režijně Jan Krofta. Vysílání spotu na jaře 2012 podpoří Česká televize. Děkujeme!

Kampaň bude akcentována i v dalších médiích, kreativně k ní může přispět každý tam, kde je. Pokud se nebudeme zbytečně bát, snáze si pak poradíme v situacích, které jsou nelehké, ale patří k životu.

Vážení diváci,

nelekli jste se? Spot, který vidíte, nemá děsit. Má burcovat, bořit tabu, připomínat to, co víme už od malička, kdy jsme se rozpočítávali: že umírání je přirozenou součástí života. Trochu jsme na to zapomněli.

Proto je tu informační kampaň Nebojme se zbytečně. Děkujeme, že jste s námi!

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
ty opustíš tenhle svět.
Štěstí – neštěstí,
láska - manželství
kámen – vidle - motyka,
že se tě smrt netýká?