Informační a diskusní portál Umírání.cz

Portál pro pečující, zdravotníky, nemocné a pozůstalé, vítejte!

Bolest a její léčba
Bolest patří mezi symptomy, se kterými se musejí vyrovnávat jak nemocní, tak pečující. Přinášíme seriál o tom, jak se léčí bolest a jak při tom mohou pomoci opioidy.

 

  • Když Sandy Bem zjistila, že má Alzheimerovu chorobu, rozhodla se zabít se dřív, než ji nemoc připraví o rozum. Otázkou ale bylo kdy? Přinášíme její příběh.

  • Přečtěte si rozhovor s onkologem a paliativním lékařem Ondřejem Slámou o léčbě bolesti a mýtech kolem opioidů.

  • O léčbě bolesti z pohledu psychoterapie promlouvá v rozhovoru terapeut a ředitel Centra paliativní péče Martin Loučka.
  • Mezi alternativy k obvyklým způsobům léčby bolesti patří i akupunktura. Přečtěte si výsledky nejnovější studie.
  • Jak v Rusku přístupují k opioidům? V Rusku se řešila sebevražda admirála Apanašenka. Zastřelil se, protože kvůli extrémně přísné legislativě nemohl sehnat léky proti bolesti.
  • Přinášíme recenzi knihy Dějiny bolesti od Martina M. Šimečky z redakce časopisu Respekt.

Úvod O kampani Text spotu Kam dál? Sdílení
Napište názor

Ke zlepšení způsobu, jakým většina z nás život končí, můžete přispět i Vy,
když o kampani dáte vědět dál.

Autorem informační kampaně Nebojme se zbytečně je Cesta domů. Kampaň a vznik spotu podpořila společnost ADASTRA. Produkčně výrobu spotu zaštítila společnost Partnership Pictures, agenturně Jaroslav Novotný a režijně Jan Krofta. Vysílání spotu na jaře 2012 podpoří Česká televize. Děkujeme!

Kampaň bude akcentována i v dalších médiích, kreativně k ní může přispět každý tam, kde je. Pokud se nebudeme zbytečně bát, snáze si pak poradíme v situacích, které jsou nelehké, ale patří k životu.

Vážení diváci,

nelekli jste se? Spot, který vidíte, nemá děsit. Má burcovat, bořit tabu, připomínat to, co víme už od malička, kdy jsme se rozpočítávali: že umírání je přirozenou součástí života. Trochu jsme na to zapomněli.

Proto je tu informační kampaň Nebojme se zbytečně. Děkujeme, že jste s námi!

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
ty opustíš tenhle svět.
Štěstí – neštěstí,
láska - manželství
kámen – vidle - motyka,
že se tě smrt netýká?