Informační a diskusní portál Umírání.cz

Portál pro pečující, zdravotníky, nemocné a pozůstalé, vítejte!

 

Muži v černém
aneb Jak se se smrtí své ženy vyrovnával britský spisovatel C.S. Lewis 

Minulý týden jsme tu zahájili seriál na téma TRUCHLENÍ MUŽŮ. Podle mnoha výzkumů totiž ztráta blízkého člověka ohrožuje více „silné pohlaví“. Je to například tím, že muži na rozdíl od žen odmítají pomoc psychoterapeuta i uklidňující léky, a zároveň jim společností není dopřáno projevovat zármutek. Bolest se v nich pak zapouzdří jako zákeřný vetřelec. Prvním z textů seriálu byla zpověď novináře Jakuba Heina, v níž popisoval, jak se vyrovnával se smrtí své mámy, o níž pečoval do jejích posledních dní. Druhým textem je úvodní kapitola z knihy britského spisovatele C. S. Lewise Svědectví o zármutku, kterou napsal bezprostředně po smrti své ženy. Jde o zpověď natolik otevřenou, že ji nejprve vydal pod pseudonymem.    

 

Úvod O kampani Text spotu Kam dál? Sdílení
Napište názor

Ke zlepšení způsobu, jakým většina z nás život končí, můžete přispět i Vy,
když o kampani dáte vědět dál.

Autorem informační kampaně Nebojme se zbytečně je Cesta domů. Kampaň a vznik spotu podpořila společnost ADASTRA. Produkčně výrobu spotu zaštítila společnost Partnership Pictures, agenturně Jaroslav Novotný a režijně Jan Krofta. Vysílání spotu na jaře 2012 podpoří Česká televize. Děkujeme!

Kampaň bude akcentována i v dalších médiích, kreativně k ní může přispět každý tam, kde je. Pokud se nebudeme zbytečně bát, snáze si pak poradíme v situacích, které jsou nelehké, ale patří k životu.

Vážení diváci,

nelekli jste se? Spot, který vidíte, nemá děsit. Má burcovat, bořit tabu, připomínat to, co víme už od malička, kdy jsme se rozpočítávali: že umírání je přirozenou součástí života. Trochu jsme na to zapomněli.

Proto je tu informační kampaň Nebojme se zbytečně. Děkujeme, že jste s námi!

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
ty opustíš tenhle svět.
Štěstí – neštěstí,
láska - manželství
kámen – vidle - motyka,
že se tě smrt netýká?