Informační a diskusní portál Umírání.cz

Portál pro pečující, zdravotníky, nemocné a pozůstalé, vítejte!

 

Muži v černém
Malinký světlý bod v absolutní tmě - příběh Honzy, jemuž žena zemřela při porodu

Minulý měsíc jsme zahájili seriál na téma TRUCHLENÍ MUŽŮ. Přinesli jsme vám zpověď novináře Jakuba Heina, v níž popisoval, jak se vyrovnával se smrtí své mámy, úvodní kapitolu z knihy spisovatele C. S. Lewise Svědectví o zármutku, kterou napsal po smrti své ženy, rozhovor s Petrem Kamberským o tom, jak prožívá a smiřuje se smrtí svého otce, a poněkud kontroverzní vyznání Benjamina Mee o tom, jak se jako vdovec stal pro ženy atraktivní. Následovala úvaha Rei Ginsbergové o tom, proč není dobré truchlení odkládat a vyprávění Martiny Špinkové o pěti mužích, kteří se svou ztrátou statečně vyrovnávají. Seriál uzavíráme rozhovorem s Honzou, jemuž žena zemřela při porodu na embolii plodovou vodou. Jeho příběh je součástí článku o truchlení mužů, který vyšel v aktuálním vydání časopisu Respekt.        

 

Úvod O kampani Text spotu Kam dál? Sdílení
Napište názor

Ke zlepšení způsobu, jakým většina z nás život končí, můžete přispět i Vy,
když o kampani dáte vědět dál.

Autorem informační kampaně Nebojme se zbytečně je Cesta domů. Kampaň a vznik spotu podpořila společnost ADASTRA. Produkčně výrobu spotu zaštítila společnost Partnership Pictures, agenturně Jaroslav Novotný a režijně Jan Krofta. Vysílání spotu na jaře 2012 podpoří Česká televize. Děkujeme!

Kampaň bude akcentována i v dalších médiích, kreativně k ní může přispět každý tam, kde je. Pokud se nebudeme zbytečně bát, snáze si pak poradíme v situacích, které jsou nelehké, ale patří k životu.

Vážení diváci,

nelekli jste se? Spot, který vidíte, nemá děsit. Má burcovat, bořit tabu, připomínat to, co víme už od malička, kdy jsme se rozpočítávali: že umírání je přirozenou součástí života. Trochu jsme na to zapomněli.

Proto je tu informační kampaň Nebojme se zbytečně. Děkujeme, že jste s námi!

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
ty opustíš tenhle svět.
Štěstí – neštěstí,
láska - manželství
kámen – vidle - motyka,
že se tě smrt netýká?